Čtyři dny | Four days

Místa činu 2014

SITE SPECIFIC PROJEKT PRO budovy PALÁC U STÝBLŮ /Václavské náměstí/ a ÚLUV /Národní třída/

výstava 40 umělců, akce a pouliční hry ve veřejném prostoru, divadelní premiéry, site specific představení, procházky o městě po městě, diskuse, přednášky, symposium, koncerty, umělecký bar

Místa činu 2013

Site specific projekt pro Palác u Stýblů a Václavské náměstí

Palác U Stýblů, kde se site specific projekt Místa činu 2013 koná, nás zaujal nejen svou rozlehlostí i velkorysostí. Nacházíme ho také ve stavu před rekonstrukcí: zmizely veškeré stopy po předchozím životě, není se zde o co opřít, z čeho čerpat, jak tomu bylo v předchozích festivalových letech; a o to je tento opuštěný palác inspirativnější.

Trailer k připravovanému dokumentu o festivalu 2011

Galerie Středočeského kraje (GASK) + Čtyři dny + Divadlo Archa uvádějí představení

Hra pozpátku

představení Jána Mančušky (2010)

Under the Sky of Wersowitz

2012

PROLUKA: MÍSTO PRO KULTURNÍ A SOCIÁLNÍ INTERAKCI

ČTYŘI DNY + START VRŠOVICE vyhlašují výzvu na projekty ve veřejném prostoru UNDER THE SKY OF WERSOWITZ

ProLUKA, místo pro kulturní a sociální interakci mezi ulicemi Moskevská a Krymská, zástavka tramvaje č. 22 a č. 4 – Ruská (směrem z centra).

Termín realizace projektů: září – listopad 2012 (projekt bude pokračovat také v roce 2013).

Projekty zasílejte na email: letunka@volny.cz nejpozději do 30. června.

Začátek století ve veřejném prostoru

24. května 2012 Plzeň

Začátek století ve veřejném prostoru je jednodenní umělecký festival zaměřený na instalace, performance, projekce, komentované procházky, setkání a diskuse s umělci a výtvarné dílny seznamující nejmladší generaci se současným uměním. Koná se ve čtvrtek 24. května 2012 od 13 do 20 hodin v centru města Plzně, konkrétně na náměstí Republiky a v jeho okolí.

Místa činu 2009

Site specific projekt pro bývalé Federální shromáždění – novou budovu Národního muzea a festival 4+4 Dny v pohybu 2009

Pro letošní rok jsme se rozhodli vytvořit meeting point festivalu v budově někdejšího Federálního shromáždění. V 19. století na jejím místě stála dřevěná divadelní aréna. Za první republiky zde byla postavena Pražská burza, ve které od roku 1946 sídlil parlament. Moderní budova Národního, resp. Federálního shromáždění navržená Karlem Pragerem se stavěla v letech 1967–1973. Po přesídlení parlamentu (1992) z budovy až do roku 2009 vysílalo Rádio Svobodná Evropa. V letech 2011–2015 proběhne rozsáhlá rekonstrukce, která objekt promění v novou budovu Národního muzea.